úterý 21. července 2015

Proti vším aneb jak se účinně zbavit vší a hnid za jeden den

Předem upozorňuji, že se jedná o na první pohled drastickou metodu. Ale není to tak. Je to metoda účinná, ozkoušená a fakt to nepálí ani nebolí (pokud se vám to nedostane do očí :-)).Jsou to pěkné potvůrky a není lehké se jich zbavit. Když je dcera donesla ze školky, naivně jsem si myslela, že koupím v lékárně zázračný přípravek a vši zlikviduji. Omyl. Dodržela jsem návod. Olejovala a balila hlavu, vyčesávala a prostě starala se o vlasy celé rodině. Bez úspěchu. Vším se u nás prostě líbilo. Až jsem zoufale volala švagrové, co s tím. A musím říct, že jejich rada funguje a proto se o ni s vámi podělím.

Co je potřeba:
alkohol, lépe víceprocentní
rozprašovač (radši nějaký jemný)
igelit (třeba pytel na odpadky)

Postup:
Alkohol dáme do rozprašovače a nastříkáme na vlasy tak, abychom je co nejvíc pokryli. Pak co nejrychleji zabalíme do igelitu, tím zajistíme, že páry akoholu zůstanou tam, kde mají. Igelit buď zavážeme nebo zajistíme gumičkou a necháme alespoň hodinu působit. U menších dětí je potřeba zajistit, aby si igelit nesundaly, takže to znamená intenzivně si s nima hrát a pořád vymýšlet nějakou zábavu, aby neměly čas na to myslet. U dospělých můžeme zahájit i vnitřní léčbu, ale není podmínkou pro odšivení :-D

Pozor, alkohol v očích pálí, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že jim nijak neublíží. Dostal se mi do očí 74%, sice to pálilo, ale za chvíli to bylo dobré. Doteď vidím normálně, takže není to nic moc, ale dá se to přežít.


V další fázi vlasy umyjte šamponem a prohlédněte. Pokud se chcete pojistit, udělejte na několik hodin ještě zábal olejový. Postačí nějaký olej, co používáte v kuchyni. Prý se tak zadusí zbytek, který by eventuálně přežil. Musím říct, že my to nedělali a nepřežilo nic. Alkohol vysušil i hnidy. Jen dceři, která donesla vši ze školky a tudíž jich měla nejvíc, jsem našla dvě živé hnidy před vylíhnutím a ty jsem zlikvidovala. Jinak nepřežilo vůbec nic - ani hnidy, ani nymfy, ani vši. Nikdo neměl červenou hlavu, nikdo si nestěžoval, že ho pálí hlava. Tak se opravdu nebojte. Je jasné, že pokud má někdo hlavu už samý bolák, tak to asi trošku pálet bude, ale alkohol desinfikuje, takže je otázkou, zda je to špatně :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat